Penzión Energy I – Podhájska

V termínu 7. 2. až 14. 2. 2016, jsme s mými rodiči jeli na dovolenou na Slovensko do obce Podhájska. Zde jsou termální lázně, kde jsme se týden váleli, jedli (například v Gazdovském dvoře), ale vyjeli si i na výlet do Slovenské ústřední hvězdárny Hurbanovo. Zde je menší recenze přímo na naše ubytování v Penziónu Energy I, kde jsme byli velmi spokojení.

Penzión Energy I má 3 patra, přičemž v přízemí jsou také pokoje, ale hlavně i wellness prostory, kde naleznete místnosti na masáže, místnosti se saunami a vanami pro různé typy koupelí, ale můžete si zde zajít také například na pedikúru či manikúru. Dále je zde velký termální bazén se zdejším pramenem, ale také menší, venkovní bazén, rovněž s vodou z Podhájské.
V jednotlivých pokojích (v objektu je jich 27) najdete vždy manželskou postel, velkou skříň, stůl se židlí, ledničku, zrcadlo a lampičky. Ve větších pokojích je zde navíc i jednolůžko a druhý stůl s dvěma křesly. Na chodbě najdete botník s věšáky, v koupelně je vždy sprchový kout s umyvadlem, záchodem a sušákem na prádlo. Samozřejmě zde nechybí ani skleničky a ručníky. K objektu patří také 5 apartmánů s mikrovlnkou, rychlovarnou konvicí a dvojitou plotnou. Zároveň je zde Penzion Energy II, jehož součástí je i restaurace.
V prvním patře je velká jídelna. Zde jsou vždy snídaně (od 8 do 9) formou švédského stolu, kde najdete vždy 3 druhy pečiva (vánočka, rohlíky, chléb), saláty, zelenina, šunka, salám a sýr, dále vždy tři teplé pokrmy (vajíčka, párky, slanina či sekaná). K pití tu najdete čaj, šťávu, kávu a mléko. Obědy jsou od 12 do 13 hodin, přičemž na oběd je „na výběr“ jedno jídlo, případně si můžete u snídaně nahlásit, že chcete vegetariánskou variantu, která se často úplně liší. Seznam jídel na celý týden najdete v jídelně na nástěnce u dveří. Stejně je to s večeří, která je od 17 do 18 hodin. K obědu i večeři máte k pití šťávu, nabrat si také můžete salát a poté si dát kompot/ovoce, podle toho, co je na výběr.
Před penzionem si také můžete posedět na lavičkách, ale jsou zde také houpačky pro děti.
Ceny za ubytování se liší podle toho, zda máte polopenzi či plnou penzi, také podle toho, zda chcete bydlet přímo v penzionu, nebo přilehlých apartmánech. Dále se cena liší i podle toho, zda je zimní (1.11. – 1.4.), či letní sezona (1.4-1.11). Například lůžko v penzionu při polopenzi a zimní sezoně stojí 25 €/noc, ta samá položka v letní sezoně stojí 29 €/noc. Ubytování v apartmánu s polopenzí pro dvě osoby stojí 58,50 €/noc v zimní sezoně, v letní 68,50 €/noc.
Co se bazénu a procedur týče, bazén je otevřen od 10 do 21:30, přičemž každou hodinu se přibližně po 15 minut na okrajích bazénu pouští vířivka (bubliny) – nicméně pouze ve vnitřním bazénu. Takto je ale bazén otevřen nejen pro hotelové hosty, ale také pro veřejnost, takže třeba v pátek a sobotu večer, je tu poměrně narváno. Oba bazény jsou nízké, plavat se v nich nedá, ale to je samozřejmě účel. U vchodu do bazénu nechybí šatny, které jsou ale nicméně společné, a poté sprchy, které jsou už rozdělené. Také je zde odpočívárna. Blízko bazénu je rovněž bar, který je v chodu do 21:30. Zde si můžete posedět a dát něco k pití, případně si třeba nechat pivo nalít do kelímku a vzít si ho s sebou. Výhodné je si nechat pití napsat na lístek na pokoj, abyste pořád v županech nemuseli nosit drobné. Pitný režim je zde opravdu důležitý. Přinejhorším ale stačí mít s sebou PET lahev, je možné si zde vodu natočit.
Pro ubytované hosty stojí permanentka do bazénu na celý týden 15 €, veřejnost zaplatí za celodenní vstup (který je samozřejmě nejvýhodnější) 7,50 €.
Dále je možné si zakoupit různé procedury. Mají zde různé koupele, ale také masáže, kosmetiku, či kadeřníka. Ceny mi připadají velmi příznivé, já například za lymfatickou masáž celého těla na 80 minut zaplatila 18 €.
Zdroj fotek: vlastní – další naleznete zde
Penzion se nachází blízko termálního koupaliště. Přesnou adresu jsem bohužel nenašla, tak přikládám alespoň mapku.
Zdroj: Mapy.cz: Podhájska [výstřižek]. In: . [cit. 2016-02-22]. Dostupné z: <http://mapy.cz/zakladni?x=18.3343121&y=48.1005126&z=13&source=osmp&id=42278810>
Má zkušenost:
Tak hned zprvu musím říct, abyste si s sebou do lázní vzali župan, jedny klasické pantofle do pokoje, a jedny gumové (například crocsky) k bazénu. Já měla jen ty gumové, a občas se mi stalo, že jsem šla na večeři v mokré obuvi. Také je škoda, že zde není sušička na plavky, nicméně s tou jsem se setkala pouze v Teplicích. Oproti Teplicím je zde ale bazén veliký a je zde mnohem delší otevírací doba.
Dále je nutné podotknout, že zde není výtah. Normálně by to nevadilo, ale po hodině v horkém bazénu se zdá být i šlapání do prvního patra jako vysokohorský výstup.
Co se jídel týče, zprůměrovaně jsou celkem dobrá. Je pravda, že jsem zažila mnohem lepší občerstvení (například v Chorvatsku), ale problémem je hlavně časové rozmezí. Hodina na jídlo mi přijde trochu málo, když je to pro celý hotel. Je tam plno, a pokud má člověk nějaký odpolední program, může se stát, že to nestihne. Na druhou stranu zde musím i napsat, že personál je velice milý a vycházel nám opravdu vstříc. Například první den jsme přijeli až v půl 8, ale paní na recepci, které jsme pro jistotu předem volali, že přijedeme déle, nám večeři stejně vydala. Dále jsme si také nosili vlastní pytlíkové čaje, protože ten jejich se prostě nedal pít, a personál nám ochotně dával do hrníčku horkou vodu.
Jak vnitřní, tak venkovní bazén je skvělý! Na plavání to samozřejmě není, ale máchat se zde hodinu třeba 3x denně (protože být zde déle než hodinu a půl je příliš), je úplně ideální, zvlášť třeba od půl 21 do půl 22. V tu dobu zde totiž není tolik lidí, a to i v pátek či sobotu, kdy je zde hlavně večer spoustu lidí.
S internetem jsme zde (ve 4. patře), měli opravdu velký problém. Chápu, že v hotelu, kam jezdí lidé do lázní a často se jedná o starší lidi, nepředpokládají, že by někdo potřeboval internet. Ale už třeba, když jsme hledali otevírací dobu Slovenské ústřední hvězdárny Hurbanovo, byl to boj.
S přítelem jsme si zde také zaplatili masáž. On šel na částečnou masáž (záda a šíje) a poté i na masáž plosek nohou, já si zvolila kompletní lymfatickou. Oba jsme byli velice spokojeni. Ceny jsou příznivé (80 minut lymfatická masáž – 18 €) a za sebe musím říct, že masáž byla velice příjemná a paní masérka byla velice milá a šikovná.
Když to shrnu, moc se nám tu líbilo a Penzión Energy I bych volila hlavně v zimní sezoně a to hlavně kvůli ceně vstupu do bazénu. Hlavním benefitem je také to, že v županu s mokrou hlavou takto vystoupáte jen do svého pokoje, a nemusíte jít do té zimy, byť byste šli jen do vedlejšího hotelu. V létě na druhou stranu doporučuji jiné ubytování, kterých je zde opravdu mnoho. Ačkoliv jsem nebyla vevnitř, nejvýhodnější bude nejspíš Penzion Andrejka, který vlastní Vietnamci, takže je opravdu levný, a hlavně je jen pár metrů od koupaliště.
 
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Share On Youtube
Contact us

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

*

code