Telde

Druhým největším městem na Gran Canarii je Telde. Ve středu 8. února 2017 jsem měla vyučování jen dopoledne, takže jsem tam po druhé hodině podnikla krátký odpolední výlet. A Parque de San Juan jsem si zamilovala!

Do Telde jsme vyrazili ze Santa Cataliny autobusem č. 80 za pouhých 2,10 € (jízdenka zpět nás poté stála, pravděpodobně kvůli nástupu v jiné stanici, 2,30 €). Cesta sem trvá zhruba 30 minut, přičemž 15 minut strávíte v autobusu jen přesunem ze Santa Cataliny do San Telma – doporučuji tedy nastoupit v San Telmu/vybrat si  „direct“ autobusy označené šedě, které jedou pouze se Santa Cataliny.

Vystoupili jsme na zastávce Arnao u menšího parku Parque Arnao, který je malebný, ale prošlý ho máte během chvilky. Zamířili jsme tedy do podstatně většího Parque de San Juan, který jsme si zamilovali. Už proto, že jsme cestu podnikli před návštěvou laspalmaské botanické zahrady Jardín Botánico Viera y Clavijo, zaujala nás zdejší sbírka, kaktusů, některé byly skutečně obří.

 

Park má rozlohu zhruba 1 350 arů. V tomto prostoru naleznete kromě spousty kaktusů velké hřiště s brankami, horolezeckou stěnu, snack bar, trasu pro jízdu na kole/kolečkových bruslích, záchody, klec s drůbeží, dětské hřiště, parčík pro venčení psů, vysokou stavbu s hodinami (ačkoliv vypadá jako rozhledna, bohužel nelze jít dovnitř) a spoustu travnaté plochy, kde si můžete uspořádat třeba piknik. Dle plánku jsme měli narazit také na kozy a na pštrosy (a věřte mi, že ty jsme hledali důkladně), ale po konzultaci s kamarádem z Gran Canarie jsme zjistili, že pštrosi už zde nějaký čas nesídlí. Park je otevřen od úterý do neděle od 6 do 23 hodin, vstup zdarma.

 

 

 

 

Asi dvě hodinky jsme strávili pouze „chillováním“ na trávě (a před odjezdem zhruba další hodinu), poté jsme se rozhodli projít si zdejší náměstíčko Plaza San Juan, kam se z parku dostanete zhruba 10 minutami chůze na severozápad. Ozdobou malé pěší zóny je gotická bazilika Basílica de San Juan Bautista z 16. století, přičemž po Janu Křtiteli je pojmenován i farní kostel v městečku Arucas, Parroquia de San Juan Bautista.

 

Při další chůzi na západ jistě objevíte i modlitební místo Ermita de San Francisco, které je sice malé a může se zdát nezajímavé, je zde ale klid a navíc se vám kousek od něj naskytne neuvěřitelný výhled, odkud jsem pořídila i videopozdrav z medailonku.

 

 

Zdroj fotek a videa: vlastní

Před odjezdem jsme se ještě po cestě zpět do parku zastavili na zmrzlině, adresu si již bohužel nepamatuji a místo jsem zpětně nebyla schopná dohledat. Nicméně se jednalo o malou kavárničku s prodejem kopečkové zmrzliny kousek od Plaza San Juan. Kolem sedmé jsme byli doma.

Má zkušenost:

Jak jsem již psala v článku, nejvíc nás zaujal Parque de San Juan. Způsobeno to bylo i počasím, neboť v Las Palmas ten den bylo zataženo, takže taková opalovačka – zvlášť na začátku února – byla moc fajn. Jinak musím říct, že ani dle tipů na výlety na TripAdvisoru toho Telde nejspíše nemá moc co nabídnout. Já ale vím, že se sem ještě vrátíme – v Telde je prozatím jediné KFC na celé Gran Canarii a jelikož ho někteří mí kamarádi ještě nezkusili, nejspíš sem zavítáme po cestě z nějakého výletu.

 
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Share On Youtube
Contact us

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

*

code