Cocodrilo Park Gran Canaria

Od 1. do 8. března mě byli v Las Palmas navštívit Eliška s přítelem Johannesem, takže jsme toho v pondělí 6. března využili a společně s kamarádem Maxem vyrazili autem na celodenní výlet do centra ostrova. V plánu jsme měli výlet do soutěsky Barranco de Guayadeque, do městečka San Bartolomé de Tirajana a přilehlého oslího safari Burro Safari Las Tirajanas, do malé vesničky Tufia s přístavem, a také Cocodrilo Parku, malé (nejen) krokodýlí zoo. Já se zde měla šanci pomazlit s fenky, což pro mě byl splněný sen!

Jak již název napovídá, v tomto parku jsou chováni krokodýli. My byli ale překvapení, že na poměrně malém prostoru 22 000 m² je více než 500 zvířat, spoustu rozmanitých druhů. Kromě návštěvy krokodýlů a aligátorů se zde navíc můžete pomazlit s černými prasátky, fenky či kanárskou dogou. Vyfotit se zase můžete s malým krokodýlem, leguánem či hadem a uvidíte krmení krokodýlů, opic a tygrů. Kromě těchto zvířat je zde neuvěřitelné množství papoušků, sov a exotického ptactva (například Emu), rovněž jsou zde šimpanzi, lemuři, mývalové, cibetky, lamy, koně, jeleni, želvy, ale i hlodavci a kachny. Tento park slouží rovněž jako záchranné centrum pomáhající v boji s ilegálním obchodem se zvířaty.

 

 

 

 

 

 

 

Cocodrilo Park je otevřen každý den kromě soboty, vždy od 10 do 17 hodin. Vstupné je 9,90€ pro dospělé, 6,90€ pro děti od 3 do 12 let. Jste-li rezidentem, platí dospělí 6,90€ a děti 4,90€ (lze ale tuto cenu vyjednat i pro nerezidenty viz níže). Park se nachází několik kilometrů od Agüimes, dostat se sem můžete jejich speciálními autobusy. Ty však jezdí pouze v úterý, čtvrtek a neděli z Maspalomas v 10 hodin, návrat je pak ve 14:00, případně v pondělí z Mogánu se stejnými časy. Trasy autobusů naleznete zde. Mnohem pohodlnější je však jet autem, což jsme učinili i my.

  

Je vhodné si zkontrolovat časy krmení a předváděček. Krmení opic je každý den vždy v 11:45 a 16:00, možnost pomazlit se se zvířaty a dozvědět se o nich něco víc přímo od pečovatele je denně ve 12:00 a 14:30 (zahrnuje krmení tygrů). Krokodýlí show, kdy vám o těchto tvorech řeknou něco více, budete si moci sáhnout na pravé krokodýlí vejce, prohlédnout si krokodýlí miminka, vyfotit se s malým krokodýlkem a hlavně sledovat krmení těchto obřích tvorů, je pak denně ve 13:00. V areálu je navíc restaurace, kde si můžete koupit různá jídla od párku v rohlíku přes sandwiche, hranolky, hamburger, zmrzlinu či smoothie. Ceny přitom nejsou příliš vysoké. Rovněž je zde i krámek se suvenýry, hlavně tedy s magnety, oblečením a plyšáky.  Park navíc využívá tzv. grouponů, tedy skupinových slev. Momentálně najdete slevy jako vstup 2 dospělých + 2 párky v rohlíku + 2x zmrzlina za 14,90€, ale také slevy pro děti atd. Link na tyto slevy + aktuální informace (např. to, že 27. dubna 2017 jim přibude pár pštrosů) naleznete vždy v záložce Noticias.

 

Zdroj fotek: vlastní

Má zkušenost:

Do Cocodrilo Parku jsme chtěli jet z Maspalomas, ale bohužel jsme nestihli jejich autobus (jede jeden denně v 10 hodin z Maspalomas a to jen neděle, úterky a čtvrtky). Nicméně kousek od Faro Maspalomas má „stánek“ s prodejem vstupenek muž, který se jmenuje Max, od kterého jsme získali slevu 3€ na osobu, díky čemuž nás vstupenka stála jen 6,90€. Do destinace jsme se nakonec dostali autem, což je nejvhodnější dopravní prostředek (v Las Palmas jsme si v Autos Canarios Rent a Car pronajali auto – Fiat Panda za 30€ na den + méně než 10€ za palivo, pro 4 lidi, doporučuji rezervovat předem). Fiat Panda pro 4 osoby bohatě stačila, protože je zde spoustu zatáček, takže stejně jedete 40 km/h. Tímto nás celodenní doprava stála jen 10€ na hlavu, přičemž už jízda autobusem (tam a zpět) do Maspalomas (Global autobus č. 30) stojí 12,50€.

Vzhledem k tomu, že fenci jsou má nejoblíbenější zvířata a já se zde s nimi mohla pomazlit, mě výlet neuvěřitelně nadchl. Je zde velké množství zvířat, dokonce jsme byli i svědky nepovedeného útoku leguána na papouška, neboť se leguánovi smekla noha a spadl. Navíc nás při procházce skrz klec attackoval malý kakadu, který se zamiloval do našich tkaniček. Na zdejší návštěvu si doporučuji vyšetřit 2 – 2,5 hodiny času.

Již teď vím, že sem ještě minimálně jednou pojedu!

 
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Share On Youtube
Contact us

Napsat komentář

Jméno *
Email *
Webová stránka

*

code