Rokle Barranco de Guayadeque

Od 1. do 8. března mě byli v Las Palmas navštívit Eliška s přítelem Johannesem, takže jsme toho v pondělí 6. března využili a společně s kamarádem Maxem vyrazili autem na celodenní výlet do centra ostrova. V plánu jsme měli výlet do městečka San Bartolomé de Tirajana a přilehlého oslího safari Burro Safari Las Tirajanas, Cocodrilo Parku – malé (nejen) krokodýlí zoo, do malé vesničky Tufia s přístavem, a také do soutěsky Barranco de Guayadeque, krásné přírodní bariéry mezi vesničkami Ingenio a Agüimes. V následujícím článku si můžete prohlédnout fotografie z této dechberoucí lokality.

Soutěska s rozlohou téměř 730 km² je hodnotná převážně z archeologického hlediska. Kromě toho, že zde byly nalezeny mumie a historické nástroje (nyní jsou v laspalmaském muzeu), najdete v tomto komplexu jeskynní útvary, ve kterých dodnes žijí lidé a některé byly přetvořeny i na restaurace (Casa Rural De Guayadeque, Restaurante Grill La Era Guayadeque, Restaurante Vega). Navíc je zde i malý krámek se suvenýry Casa Cueva Canaria, kde si můžete zakoupit nejen kosmetické produkty vytvořené přímo na tomto ostrově, ale také umělecká dílka. Otevřeno je denně od 10:30 do 19:30. V této lokalitě navíc naleznete endemity nejen flóry, ale i fauny.

 

 

 

 

Má zkušenost:

K této soutěsce jsme jeli autem a už jen jízda touto přírodou byl zážitek. Silnice je široká a v perfektním stavu, což mě poměrně překvapilo. V této lokalitě je hned několik restaurací, my se však vydali na krátkou, 15timinutovou pěší túru podél jednoho zdejšího kopce. Upřímně mě udivilo, že v těchto horách běžně žijí lidé, mají zahrádky a zvířata, natož že je zde obchůdek. Nám celý tento výlet zabral zhruba 30 minut, kdo má však chuť na poněkud delší hiking, může odtud vyrazit přímo k nejvyššímu vrcholu ostrova Gran Canaria, Pico de las Nieves, vzdálenému 7 km.

 

 

 

Zdroj fotek: vlastní

Ocitnete-li se tedy ve středovýchodní části ostrova, vřele doporučuji navštívit právě tento kus panenské přírody.

 
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Share On Youtube
Contact us

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

*

code