San Bartolomé de Tirajana

Od 1. do 8. března mě byli v Las Palmas navštívit Eliška s přítelem Johannesem, takže jsme toho v pondělí 6. března využili a společně s kamarádem Maxem vyrazili autem na celodenní výlet do centra ostrova. V plánu jsme měli výlet do soutěsky Barranco de Guayadeque, do malé vesničky Tufia s přístavem, a také Cocodrilo Parku – malé (nejen) krokodýlí zoo a do oslího safari Burro Safari Las Tirajanas. Návštěva oslího safari nám sice nakonec nevyšla, přesto přináším krátkou recenzi klidného městečka San Bartolomé de Tirajana.

Ačkoliv nám Google Maps hlásily, že Burro Safari je otevřené každý den od 10 do 17 hodin, není tomu tak. V Tirajaně mi jeden místní muž sdělil, že otevřeno mají pouze o víkendech. Safari přitom, alespoň zvenčí, vypadá nádherně. Mají zde spoustu oslíků (viděli jsme i bílého) a také pštrosy. Když už jsme do těchto končin vážili cestu (silnice je poměrně úzká, samé zatáčky, takže občas skutečně doporučuji troubit), rozhodli jsme se, že si město projdeme a dáme si něco malého k pití a zmrzlinu.

 

 

Prošli jsme se tedy po Plaza Santa Lucía, také jsme nahlédli a zchladili se v kostelu Obispado Diocesis De Canarias a prošli se v malém parčíku Biblioteca Santa Lucía Casco, u kterého nebyl v pondělní horké odpoledne problém i zaparkovat.

 

Malou svačinu jsme si dali v restauraci Restaurante La Caldera De Tirajana, která je otevřená denně od 7 do 23 hodin (v pátek a sobotu až do půlnoci).

Má zkušenost:

Musím říci, že v pondělní odpoledne mi to zde připadalo jako město duchů, neboť jsme narazili jen na pár tváří. Nicméně jako malá zastávka se mi městečko líbilo, hlavně tedy náměstí, které je pěkné a udržované. Pod ním je navíc i hřiště na futsal. Doufám, že příště nám návštěva oslího safari vyjde :).

 
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Share On Youtube
Contact us

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

*

code