Noční lov/The Night Stalker – Robert Bryndza

Při mém cestování po Polsku jsem přečetla knihu Dívka v ledu. Příběh mě tak nadchl, že jsem se ihned vrhla na následující díl. A nemůžu se dočkat, až vyjde i třetí díl, Temné hlubiny!
Zdroj: Databáze knih: Inspektorka Erika Fosterová: Noční lov – Robert Bryndza [online]. In: . [cit. 2017-07-11]. Dostupné z: <http://www.databazeknih.cz/knihy/inspektorka-erika-fosterova-nocni-lov-330019>

Robert Bryndza je mladý Brit narozen v roce 1979. V počátcích svého psaní se zaměřil především na scénáře, ale poté se vrhnul na psaní knih. Momentálně pracuje na případech detektiva šéfinspektora Eriky Fosterové, Slovenky, která žije v Londýně. Sérii odstartoval knihou Dívka v ledu, pokračoval knihou Noční lov, čímž však nekončí, neboť již teď se čtenáři těší na třetí pokračování, Temné hlubiny. V jeho knihách se vyskytují často gayové, sám nyní žije se slovenským manželem Jánom, se kterým v roce 2012 vydali knihu Mrcha Hollywood.
Poměrně zvláštní úmrtí praktického lékaře vyvolá otázky u vyšetřovatelského týmu detektiva šéfinspektora Eriky Fosterové. Tento muž zemřel udušením, přičemž byl nalezen v posteli nahý se „sebevražedným pytlem“ na hlavě. Vzhledem k tomu, že měl v poslední době tento doktor dosti pochybné pánské návštěvy, jsou zde teorie o sexuálním praktikování škrcení se špatným koncem. To si ale vrchní vyšetřovatelka nemyslí, zvlášť, když se objeví další tělo…
Má zkušenost:
Stejně jako u předchozího dílu jsem kolikrát od knihy nemohla odtrhnout oči. Charaktery postav jsou skvěle propracované, hlavní hrdinka má i své mouchy, přestože se nejedná o anti-hrdinu. Trochu mi připomíná Miu Krügerovou z knihy V lese visí anděl a Sova. Rovněž postavy ostatních kolegů jsou velmi dobře popsány. Autor často píše i o homosexuálech, což hodnotím jako kladné. Co se příběhu týče, již někdy v půlce knihy je odhaleno, kdo vraždí, nicméně kniha je i přesto napínavá a autor dále vysvětluje motivy této postavy.
Kniha je psána v Er formě, občas se střídá vyprávění Eriky a pachatele.
Úroveň hltání: 4,5/5
 
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Share On Youtube
Contact us

1 komentář u „Noční lov/The Night Stalker – Robert Bryndza

  1. stefek 19.6.2020 at 13:32

    http://horkedivky.top – horke divky z vaseho okoli

     

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

*

code