Plán celodenního výletu

Tento příspěvek bude krátký. Spíš chci jen shrnout, jak vypadal celodenní výlet, který jsem podnikla s Eliškou, Johannesem a Maxem, vyčíslit cenu celého výletu, stejně tak jako trasu, abyste se třeba mohli inspirovat :).

Zdroj fotky: vlastní

Na tento trip jsme vyjeli ráno 6. března 2017. Potřebovali jsme si pronajmout auto. Šla jsem tedy před devátou do CICARu, ale jak se ukázalo, bez rezervace předem máte smůlu – a to i přesto, že bylo pondělí. Vydala jsem se tedy do Autos Canarias Rent a Car, kde otevírali v 9. Sem lidé vrací auta mezi devátou a desátou, takže pokud jsme nechtěli auto z třídy C (větší a dražší), museli jsme si počkat. Po půlhodině jsme získali malé autíčko pro 4 lidi Fiat Panda, které bylo naprosto dostačující. Papírování proběhlo rychle, člověku ale musí být více než 23 let a mít řidičák alespoň 3 roky, jinak zde auto nedostane. Za pronájem vozu jsme zaplatili 30€ + 150€ jako zálohu (pokud platíte kartou, záloha není nutná), samozřejmě si okopírují i váš řidičský a občanský průkaz. Auto máte za tuto cenu na celý den, tudíž jej můžete vrátit následujícího dne mezi 9 a 10 (ale počítejte s tím, že jej budete muset někde zaparkovat, což nebývá vždy zadarmo), nebo jej můžete vrátit do 19 hodin daného dne. Tip: Ve smlouvě je zapsáno, kolik je v nádrži, před odjezdem si toto množství tedy zkontrolujte. My měli místo 3/4 nádrže jen polovinu, takže jsme to nahlásili, abychom zbytečně nekupovali benzín navíc. Rovněž si zkontrolujte případné promáčkliny auta a zda jsou zaneseny ve smlouvě.

Ve městech je povolená rychlost 40km/h, na dálnici 120km/h, na trase z Las Palmas můžete jet 100 km/h. Většinou ale vidíte značky – zvlášť v centru ostrova, kde má silnice hodně zatáček, je rovněž povolená rychlost 40km/h. Hlavní silnice většinou nejsou označené, buďte tedy obezřetní, zdejší řidiči navíc často jezdí jako prasata a nesignalizují blinkrem.

Nejprve jsme vyrazili směr soutěska Barranco de Guayadeque, kde jsme byli zhruba za 40 minut. Cesta po GC-1 je totiž rychlá a pohodlná. Zde jsme strávili zhruba 30 minut.

Odtud jsme se vydali do Cocodrilo Parku, kde už byla cesta užší a plná zatáček. Cesta nám zabrala rovněž zhruba 20 minut. V parku jsme strávili, pokud si dobře pamatuji, 2,5 hodiny. Cena za vstupné je 9,90€, my ale díky předchozí návštěvě Maspalomas platili jen 6,90€ – viz článek (kde se dozvíte i o dalších slevách). Za občerstvení jsme dali další 4€.

To nejhorší nás však ještě čekalo – cesta do San Bartolomé de Tirajana! Právě zde je neuvěřitelné množství zatáček, jak můžete vidět na mapě. Místní navíc jezdí skutečně jako prasata, zhruba 60-70km/h, na což je sice terén uzpůsoben, tvar silnice však ne. V případě, že do zatáčky nevidíte, skutečně doporučuji troubit. Autobusy to dělají. Oslí safari nám bohužel nevyšlo, nicméně jsme se alespoň prošli po městě a dali si svačinu (průměrně 4€).

Cestou domů jsme se vraceli přes město Vecindario, ale nakonec jsme zde nezastavili. Na této cestě máte vždy na jedné straně skálu a na druhé sráz, řízení tedy rozhodně nedoporučuji začátečníkům. Zato si ale užijete neobyčejný výhled na překrásnou přírodu. Poté jsme ještě navštívili vesnici Tufia, kde nám procházka zabrala zhruba 15-20 minut.

Na vrácení auta jsme měli ještě hodinu, ale provoz v Las Palmas byl skutečně šílený. Navíc nám poněkud selhala GPSka, takže jsem musela jet po paměti, což v ulicích u Playa de Las Canteras není nejjednodušší – je zde totiž spoustu jednosměrek. Nakonec jsme ale vše zvládli bez úhony.

Za benzín jsem platila dalších 10€, celkem tedy tato téměř 150 km cesta vyšla na 10€ na hlavu. Připočteme-li vstupné do Cocodrilo Parku a občerstvení, člověka tento výlet stál méně než 25€, což je za celodenní prozkoumávání ostrova slušná cena. V případě vlastního občerstvení by to bylo navíc o dost méně.

 
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Share On Youtube
Contact us

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

*

code